تست هوش

• •

تست هوش یکی‌ از موانع طرح شده در جلوگیری از هجوم دانش آموزان به سیستم آموزش جهشی است. اصلا اشتباه نگیرید. هوش بالا یا پائین اصلا تأثیر به سزایی در تحصیل یا زندگی‌ فرد ندارد!
چنانچه در کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دکتر شوارتزر خوانده باشید، مهم این است که چقدر از فکر خود در مسائل روز استفاده میکنید نه آنکه چقدر فکر شما پر هوش است. همچنین ما میدانیم افرادی که کم هوش هستند ولی‌ در یک مساله بسیار فکر میکنند . موفق تر از آنهایی هستند که هوش سرشار دارند ولی‌ زیاد فکر نمیکنند. فکر افراد باهوش معمولا انبار اطلاعات است. در حالی‌ که مغز بایست در اندیشیدن باشد.
در قدیم که برای دانشگاه کنکور سختی طرح میکردند یک تست هوش نیز در میان دروس عمومی‌ به چشم میخورد. و در مقابل در کتاب فروشی‌ها نیز یک راه حل مسائل تست هوش بود که کنکوری‌ها از روی آن تمرین میکردند و نمره خوبی‌ از تست هوش می‌‌آوردند!
پس برای بهبود ضریب هوشی دانش آموز بایست یک سری تست هوش تدارک دید تا با حل این مسائل نیز آشنا شود. در آینده چند نمونه تست هوش برای هر گروه از دانش آموزان آورده میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>